zara lookbook yazıları..

Zara 2011 Nisan Lookbook

Zara, nisan ayının lookbook’larını yayınlamıştı. Sınavlar, ödevler, işler derken  biraz gecikmelide olsa paylaşıyorum.. 🙂 Genelde, turuncu, yeşil, elektrik mavisi ve sarı gibi göze çarpan renklerde hazırlanan bir lookbook olmuş. Hatta, neon renkler ile lookbook’da color blocking trendi uygulanmış. Bahar aylarında herkesin tercih ettiği blazer ceketlerin çokluğuda gözüme çarpan detaylardan. Elbiseler, bol kesim pantolonlar ve çizgililerde dikkat çekiyor. Neon renkli kıyafet arayanlar mutlaka zara’ya bakmalı..

Zara Trf & Color Pants Lookbook

Zara Şubat ayında yayınladığı lookbooklar ile renkli jeanlerin haberini verdi. Bir çok markanın bahar koleksiyonlarında renkli, cıvıl cıvıl pantolonlar görüyoruz. Bu bahar herkes renkli pantolon giyecek. Ben zaranın gök mavisi ve kırmızı renkteki pantolonlarını çok beğendim. Payetli pantolonlar, etekler ve taytlar ile payet, zarada sık kullanılan detaylardan. Kamuflaj skinny pantolonlar ve military tarzı gömleklerde lookbookta kullanılmış. Ayrıca, renkli pantolonların altına giyilen renkli topuklular da dikkat …

Zara İlkbahar Yaz 2011

Zara, ilkbahar/yaz 2011 sezonunun kampanyalarını yayınladı. Dün zaradaydım, indirimli satışlar hala devam ediyor ve yeni sezonun ürünleride gelmiş. Zara’da yeni sezondan ilk izlenimlerim kırmızılar ve sivri burunlu ayakkabılar oldu. Kampanyadaki görsellerde ise genelde beyaz, fuşya, turuncu ve bej renklerini görüyoruz. Ayrıca bol paça pantolonlar, blazer ceketler ve mini eteklerde dikkat çeliyor. Bana göre fazla klasik geldi ama sade parçalar hoşuma gitti.